piątek, 22 maja 2015

30 dni bez słodyczy - wyzwanie

#30dnibezsłodyczy, 30 dni bez słodyczy, nie jedz słodyczy, zdrowe odżywianie, jak nie jeść słodyczy, jak odstawić słodycze.

30 dni bez słodyczy

Ile razy myślałaś o tym aby odstawić słodkości? 10?100?1000? 
Uwierz mi nie jesteś sama! 
Mam dla Ciebie dziś propozycje. Ja też sama mam z tym problem aby się powstrzymać. 
Razem nam się uda! 
To tylko 30 dni! 

Chcesz ze mną wziąć udział w wyzwaniu? 

SUPER! 

Jak się przygotować: 

1. Zacznij od rozmów ze swoją podświadomością. W każdej chwili kiedy masz ochotę na coś słodkiego, tłumacz jej, że nie jest Ci to do niczego potrzebne. Zjedz coś pożywnego lub napij się wody. 
2. Jedz min. 5 posiłków dziennie. - obiecuje że dużo łatwiej będzie Ci odstawić przekąski między posiłkami!
3. Poproś bliskich, partnera lub domowników aby nie częstowali Cię niczym słodkim. Bądź aby zrozumieli po pierwszym "nie" że nie będziesz jadła. Trudno jest powiedzieć nie. Ale jeszcze trudniej gdy ktoś próbuje Cię namówić. 
4. Zrób porządki - pochowaj wszystkie słodkości w jedno miejsce i trzymaj się od niego z daleka. 
5. Zrób małe zakupy - kilka owoców, woda, orzechy.  

Zasady: 

Wybierz produkty których nie będziesz spożywać przez te 30 dni, wypisz je w komentarzu poniżej i trzymaj się swoich zasad. Możesz także wziąć przykład z moich zasad: 
1. Nie spożywam żadnych kupnych słodyczy typu : batony, rogale, pączki, słodkie bułki, żelki, lizaki, draże, praliny, rodzynki w czekoladzie, orzechy w czekoladzie, ciastka, ciasta kupne, WZ-ki, napoleonki, ptysie... itp 
2. Nie spożywam żadnych gazowanych i niegazowanych słodkich napoi - zastępuje je wodą, sokami ze świeżych owoców oraz koktajlami. 
(W najbliższych dniach powstanie projekt związany z pomysłami na nie, więc przepisy będą pod ręką a może sama zaczniesz je tworzyć?)
3. Gdy będzie mi ciężko i będę bliska złamania postanowienia będę rozmawiała ze swoją podświadomością. Tłumaczyła jej, że dam radę. Że nie zjem tego batona, że nie potrzebuje go! 
4. Na dłuższe wyjścia zabierała będę ze sobą coś pożywnego do jedzenia. Wiem że takie wypady na miasto są najgorszą pokusą na sięgnięcie po coś niedozwolonego. 
5. Pozwalam sobie w bardzo małych ilościach zastępować kupne słodycze domowymi, zdrowymi bez cukru lub z bardzo małą ilością, (np słodzone stevią itp) Przepisów na zdrowe słodycze jest w internecie mnóstwo więc na pewno coś wymyślę. Jednak bez przesady!

Grafik

Poniżej masz grafik 30 dni w których będziemy stosować się do powyższych zasad. 
Możesz go wydrukować, powiesić na lodówce lub w miejscu widocznym. 
Codziennie przed snem odznaczaj dzień, który udało Ci się oprzeć pokusie. 

#30dnibezsłodyczy, 30 dni bez słodyczy, nie jedz słodyczy, zdrowe odżywianie, jak nie jeść słodyczy, jak odstawić słodycze. wyzwanie, kalendarz,

Oznaczenia:

#30dnibezsłodyczy, 30 dni bez słodyczy, nie jedz słodyczy, zdrowe odżywianie, jak nie jeść słodyczy, jak odstawić słodycze.


<3 - serce - jeśli w tym dniu pokusa była ogromna a ja dałam radę! 
(może to być impreza, odwiedziny u babci, odwiedziny u koleżanki, wypad na miasto, a również wielka pokusa gdzie trzymasz już batona w dłoni ale uda Ci się go z wielkim trudem odłożyć i nie zjeść) 

Nagroda: 
#30dnibezsłodyczy, 30 dni bez słodyczy, nie jedz słodyczy, zdrowe odżywianie, jak nie jeść słodyczy, jak odstawić słodycze.

A żeby nie było że nic z tego nie będziemy miały to wybierz sobie jakąś rzecz którą chcesz sobie kupić.
Może to być kosmetyk, ciuszek, torba, buty, szpilki, nowy przyrząd do ćwiczeń i zanotuj na grafiku : "Gdy uda mi się oprzeć pokusie przez 30 dni kupię sobie ...."
Będzie to nagroda za trening samodyscypliny. ;)

To jak wchodzisz w to?

Abym wiedziała że bierzesz udział dodaj komentarz i daj znać jakich produktów będziesz się wystrzegać. Jeśli masz już wybraną nagrodę i chcesz się pochwalić, pisz ;) A ja będę zaglądała do Ciebie, obserwowała postępy i motywowała! Wytrwamy! 
Osoby które wezmą ze mną udział w wyzwaniu, chciałabym aby na koniec (lub w trakcie) dodały post podsumowujący. (nie jest to konieczne, ale miło byłoby dowiedzieć się jakie macie spostrzeżenia z tego czasu). 
Spostrzeżenia, zmiany, trudności, jakie plusy, jakie minusy, zdjęcia domowych słodyczy lub produktów którymi zastąpicie słodycze itp.
Ja tymczasem, każdą osobę która napisze w komentarzu, że do mnie dołącza dodam niżej do listy. I każdy post który dodacie w tym temacie. (Dodam tutaj i udostępnię na fb.)

Dodatkowo : 

Na instagramie i fb oznaczamy zdjęcia
#30dnibezslodyczy i #lepszaja
Będzie mi łatwiej znaleźć wasze zdjęcia i posty. 
Można także dodać baner na boczny pasek. 


Miło byłoby mi gdybyś także udostępniła to wyzwanie znajomym. Ty nie masz problemu ze słodkościami? Może koleżanka ma? Motywuj innych! 

Wydarzenie na facebooku znajdziecie tutaj. 

30 dni bez słodyczyLepsza Ja   - moja wybrana nagroda: upatrzona sukienka ze sklepu vubu.pl chcecie zobaczyć? <sukienka> 

30 dni bez słodyczy - wyzwanie
2 komentarze:

 1. W takim razie ja się podejmę, ale od jutra bo dziś już niestety zjadłam co nieco słodkiego.
  Nie będę jeść batonów, pić słodzonych napoi, czekolad, lodów( mój nałóg), ciast, ciasteczek, cukierków i wszystkich rzeczy tego typu :)
  Idealnie wpisowuje się to wyzwanie w moje postanowienia, które opisiałam w najnowszym poście :) Pozdrawiam, damy radę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I świetnie! A Twoje postanowienie od dziś będzie również moim !
   Biorę się za rozpisanie treningów ;)

   Usuń

Dziękuję serdecznie za odwiedziny. ;)
Możesz liczyć na rewanż z mojej strony ;)